MÖBLER / Bord / Satsbord 9344227
*
nr 934 4227
Satsbord
3 delar, Gustaviansk stil
Kondition: skador
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 09:46:11
1
350 kr
12/1 13:11:07
2
500 kr
12/1 19:51:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt satsbord
-
1010 Bord
Eero Sarinen, "Tulip", Knoll International, märkt ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:55
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:00
-
8224 Fällbord
"Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:15
-
8249 Fällbord
1800-tal. Diameter: 86 cm, höjd: cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:33
-
9073 Lampbord
Ett par, benställning i krom, två glasskivor, diam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:51
-
9176 Lampbord
Ett par, Gustaviansk stil, mahogny, mässingsdekor...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:54
*
Satsbord
Kondition: skador
Läs mer om e-auktion
nr 934 4227
Satsbord
3 delar, Gustaviansk stil
Kondition: skador
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 09:46:11 | 1 | 350 kr |
12/1 13:11:07 | 2 | 500 kr |
12/1 19:51:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt satsbord
-
1010 Bord
Eero Sarinen, "Tulip", Knoll International, märkt ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:55 -
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:00 -
8224 Fällbord
"Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:15
-
8249 Fällbord
1800-tal. Diameter: 86 cm, höjd: cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:33 -
9073 Lampbord
Ett par, benställning i krom, två glasskivor, diam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:51 -
9176 Lampbord
Ett par, Gustaviansk stil, mahogny, mässingsdekor...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:54